Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mardi - Vetmi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vetmi" kënduar nga Mardi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lorela Sejdini - Vetmi

Sa vetem jam pa ty,
nuk jemi bashke te dy,
mungon shikimi jot,
sa frike pa ty,
sa frike

vetem jam pa ty
nuk jemi bashk te dy
mungon prekja jote
sa vetem pa ty
sa vetem

oh djell ku je
oh hene ku je
oh fryme ku je
se te kam jete

ti se ku je
ti shenje s'me le
te kam une drite e syte e mi
gjithçka je ti

te desha vetem ty
por ike pa pendim
mungon tik-taku jot
mungon ky shpirt
gjithçka mungon ne bote

sa frike kam une pa ty
ku shkon ti larg pa mua
un kam shume frike
un te shoh ftoht
kam frike pa ty ne gjith kete bote

ti se ku je
ti shenje s'me le
te kam une drite e syte e mi
gjithçka je ti

sa frike kam une pa ty
kur s'jemi bashke te dy
se kam frike per ty
jetoj per ty
gjithçka do jesh per mua ti

se gjithçka do jesh per mua ti

ti se ku je
ti shenje s'me le
te kam une drite e syte e mi
gjithçka je ti

sa frike kam une pa ty
kur s'jemi bashke te dy
se kam frike per ty
jetoj per ty
gjithçka do jesh per mua ti

Elsion Omari - Vetmi

Vetem,i vetem jam ketu tani
Vetem,e vetme je dhe ti
Vjen,me zgjon kujtimi yt
Vale qe me mbyt sa here qe mbyll syte

Era, me frymen tende po kalon
Shiu,me lotin tend pikon
Ja dhe nata po vrapon
Shkon ne udhen tone,jo se din ku shkon

REF
E te kjo vetmi
Me ndjenjat qe i fsheh
Jo mos u genje
Ti prekjen time jo se ndjen
Ne largesi
Me nje imazh qe pas te vjen
NE shtrat kur shkon
Ne enderr ti me sheh

Iken e vjen kjo jete si nje loje
Tretet ngadale ne vetmi
Larg e ne harrimin tone
Vetem te kjo nate heshtim pa kuptim

REF
E te kjo vetmi
Me ndjenjat qe i fsheh
Jo mos u genje
Ti prekjen time jo se ndjen
Ne largesi
Me nje imazh qe pas te vjen
NE shtrat kur shkon
Ne enderr ti me sheh


Publikimi: 27/02/2008
Festivali: Top Fest 5Më Shumë Këngë Nga Mardi:


Komente mbi këtë këngëMardi - Vetmi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetmi".
3. Video është e këngës "Vetmi", por nuk këndohet nga Mardi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.