Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #Tema: Poezi Për Mërgimin

Zogu

Një zog sot unë pashë,
i thashë shko shiko Shqipërine.
Shko në vende të largëta,
pastaj kthehu në shpirtin tim.


I thashë shko nisu tani,
kalo Bunë e kalo Drin.
Qëndro në alpet e larta,
pastaj kthehu në shpirtin tim.


Një stuhi e madhe filloi,
loti i zogut pikoi.
U kthye në shpirtin tim,
dhe më tha:''Këtu është vendi im''.

- Poezia u dërgua nga Margaritahajdini -


  • Më shumë poezi::

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017