Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Fterrë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Maria Kuçi është një shkrimtare. Ajo lindi në Fterrë të Sarandës në një familje të thjeshtë, por me kulturë të gjerë e një librari të pasur. Nuk ju dha mundësia e arsimit të lartë si bijë e të persekutuarit politik (i ati ka bërë 7 vjet burg politik). Që në rini adhuronte dhe pëlqente të shkruante poezi. Në një fletor katror mbaja të shkruara poezitë e mia që ja lexoja vetëm vetes. Në vitin 1992 emigroi në Itali me familjen e saj, por libri përsëri ngeli miku më i ngushtë, ku...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Elida Rusta

Lumturi Ymeri

Eva Kacanja

Albana Subashi

Olimbi Velaj

Pranvera Fusha

Amijet Vinca

Ilire Zajmi

Gjelina Xhika

Sibel Halimi

Tags: Maria Kuçi


Komente mbi këtë artist