Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariglen Hazizaj & Xhoi - Malli Qe Djeg Zemrat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Vashez cme ka marr malli
Si t'a shpreh un dashurin
Se te dy na ka zen halli
Ashtu si mua dhe tyne

Me ka porosit babai
Mos u pleks me djemurin
Se djali qe do te marri
Vjen e te kerkon shtepine

Mos pandeh se te harrova
Jo moj jo ste kam harruar
Malli qe djeg zemrat tona
I ziu kush e ka vuar

Shyqyr qe erdhi behari
Celi lule trendelina
Sa i bukur duket mali
Po deshe hajde te rrim

Me ka porosit babai
Mos u pleks me djemurin
Se djali qe do te marri
Vjen e te kerkon shtepine

Mos pandeh se te harrova
Jo moj jo ste kam harruar
Malli qe djeg zemrat tona
I ziu kush e ka vuar


Un ti edhe perendia
Te tjeter sduhet ta dinë
Po ike nga dashuria
Kan ilace gjejnë sherim

Ke ka porosit babai
Mos u pleks me djemurin
Se djali qe do te marri
Vjen e te kerkon shtepine

Mos pandeh se te harrova
Jo moj ste kam harruar
Malli qe djeg zemrat tona
I ziu kush e ka vuar

Marika moj e dashur o
Ku je ku kishe vajtur o

Ku je ku kishe vajtur o
Marika moj e dashur o

Me than se pije raki
Jojo jojo per perendi
Me thane se pije duhan
Jojo jojo qafsha mamanë


E nuk kam pir more duhan
Jojo jojo qafsha mamanë

U plaka un fuqia ra
Fajin e ke ti o maskara

Marika moj e dashur o
E do vi sonte naten o


Fajin e ke ti o maskara

Balluket e ballit moj
Mbi sy moj te kam Rene
Si hena pas malit moj
Si hëne pabere

Manushaqe lule
Lule qe kepute
Do t'i bej varse per gushe
Diten qe do bëhesh nuse

Si do t'ja besh djalit moj
Kujto ci ke then
Te burimi zallit moj
Shtegun t'a ka zene

Manushaqe lule
Lule qe kepute
Do t'i bej varse per gushe
Diten qe do behesh nuse


Ky tekst u dërgua nga TushiMariglen Hazizaj & Xhoana Gremi (Xhoi)
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/07/2023
Orkestrimi: Genci Malaj
Klarinet: Kristi Çunaj
Teksti: Kënga 1&3 Feti Brahimi, Interpretuar Nga Nazif Çela
Teksti: Kënga 2 Neço Muka, Interpretuar Nga Katina BeleriMariglen Hazizaj & Xhoi - Malli Qe Djeg Zemrat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli Qe Djeg Zemrat".
3. Video është e këngës "Malli Qe Djeg Zemrat", por nuk këndohet nga Mariglen Hazizaj & Xhoi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariglen Hazizaj:


Komente 0