A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Marigona - Tash Shko


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/03/2011

2011-03-21T18:23:52

Té solli njé eré e kéndshme vere
Sikur né éndérr vitet shkuan me ty
E mua dielli nuk mé ngroh
Prej se shkove ti
Tash bredhi rrugéve poshté e larté
Hija jote mé ndjek pas
Tani asgjé s'shoh me sy
E vetmja né boté mé ishe ti

Mé the fjale qé zemrén thyejn
Uné qaj mundohem tregom c'té duhem.

Tash shko né rrugé pa kthim
Mé le mua se do té gjej shpétim.(2x)

Por kujtimet nuk mé ndahen
Mendja ime nuk largohet
Yjet nga lotét kurré nuk lahen
Fytyra jote kur mé kujtohet.

Mé the fjale qe zemrén thyejn
Uné qaj mundohem tregom c'té duhem.

Tash shko né rrugé pa kthim
Mé le mua se do té gjej shpétim.(2x)


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019