Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marigona - Vet S'më Le Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Me ty jam sot më shumë se plot
Me ty, që qëndrove përherë.
Me ty kam sot më shumë se gjithçka
Të t'a them s'mjafton asnjë jetë.

Po du me t'thanë: "e di s'ka qenë lehtë
e kjo jetë shpesh na ka rrëzu.
Je ti ajo që më ke mbajt fort
E në këmbë prapë ne na ke çu".

Se çdo rrudhë në ballë ka një histori
Këngë, luftë, paqe e mërzi
Koha ikën shpejt dielli perëndon
Por ti je dashni që kurrë s'mbaron.

Ref x 2:
Muret zgjasin vesht' kur hana n'qiell ban dritë
Dhe çdo gurë i shtrirë na di tan' historitë
Dashni sikur dje, veç dashni ti m'dhe
Dashni që kurrë vet ti nuk më le.

Me ty jam sot më shumë se plot
Me ty, që qëndrove përherë.
Duart e vogla që n'qafë na mbeshtillen na kujtojnë që pas shiut del diell.

Po du me t'thanë: "e di s'ka qenë lehtë
e kjo jetë shpesh na ka rrëzu.
Je ti ajo që më ke mbajt fort
E në këmbë prapë ne na ke çu".

Ref x 2:
Muret zgjasin vesht' kur hana n'qiell ban dritë
Dhe çdo gurë i shtrirë na di tanë historitë
Dashni sikur dje, veç dashni ti m'dhe
Dashni që kurrë vet ti nuk më le.


Ky tekst u dërgua nga EMarigona
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/02/2020
Muzika: Ilir Tolaj
Teksti: Vjosa Selmani
Orkestrimi: Marigona


Marigona - Vet S'më Le
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vet S'më Le".
3. Video është e këngës "Vet S'më Le", por nuk këndohet nga Marigona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marigona:


Komente 0