Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Këngë Shpirti

O xhan, o këngë shpirti,
Stina më e bukur, furtunë sjell në trupin tim
O e qeshur, o zjarr i pashuar,
Ti më ke lënë kaq shumë flutura në stomak
O buzë, o fjalë e heshtur,
Ti mi qepje sytë, e unë symbyllur të puthja ballin
O melodi, o këngë malli,
Më lër të të perqafoj dhe njëherë zemrën, se janë tharë puset nga etja
O e bukura e dheut,
Më thuaj që nuk ke ardhur për tu larguar kaq shpejt nga mua.

- poezi nga Mario Yzaj


- Poezia u dërgua nga Mario Yzaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet