Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Eja Ti Pranëverë

Pranverë që nuk erdhe pranverë
Zbathi këmbët dhe eja
Çelën lulet në fusha, e lëndina
Eja ti pranverë, si erë
Eja me nje fllad në shpirtin tim pa derë
Boll veri patëm, dimër ik
Eja ti pranverë
Mu në kopshtin tim të tharë
Çeli lulet, ngjyrat, ylber dhe burime
Zbathi këmbët në bar
Eja se të kam bërë një kurorë
Me të kaltra dhe të verdha
Me lulet e fundit të kopshtit tim
Pranvera vjen pranverë ska pa blerim.

- poezi nga Mario Yzaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet