Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Trëndafil I Bardhë

Në kujtimet e mia,
Si trëndafil i bardhë të mbaj në duar.
Dhe kam merak se je e bardhë,
Dhe të bej pis.
Se unë sjam i pastër e as i mbarë,
Dhe i denjë jo me siguri.

Në kujtimet e mia,
Në sirtarin tim,
Çdo ditë çel një agim.
Me të bardha re, me të arta drita,
Në sirtatin tim,
Një trëndafil gjeta
Nuk jam i pastër e as i mbarë,
Dhe i denjë jo me siguri.

- poezi nga Mario Yzaj


- Poezia u dërgua nga Mario Yzaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet