Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariola Kaçani - Dale Moj Bandille

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dale Moj Bandille".
3. Video është e këngës "Dale Moj Bandille", por nuk këndohet nga Mariola Kaçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mariola Kaçani - Dale Moj Bandille  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  21

Pjesëmarrëse në

Fest Nota e Artë 2012

Komente

Asnjë Koment

08/12/2012

2012-12-07T23:00:00+00:002x:
E po, bandillja që shtron odanë.
Dale moj bandille, dale.
Ç'e more për burrë pashanë.
Dale moj bandille, dale.

REF.:
Dale moj bandille, dale.
Na dil dhe një herë në valle.
Dale, dale moj bandille, dale.
Moj bijë e portës së madhe.
Dale, dale moj bandille dale.
Na dil dhe një herë në valle.
Dale moj bandille, dale.
Ç'u bëre zonjë e kalave.

2X:
E po, përmbi vetull një nishanë.
Dale moj bandille, dale.
Nuri yt çmendi dynjanë.
Dale moj bandille, dale

REF.:
Dale moj bandille, dale.
Na dil dhe një herë në valle.
Dale, dale moj bandille, dale.
Moj bijë e portës së madhe.
Dale, dale moj bandille dale.
Na dil dhe një herë në valle.
Dale moj bandille, dale.
Ç'u bëre zonjë e kalave.

2X:
E po, bandillja kur del në valle.
Dale moj bandille, dale.
Mes vezirëve e pashallarëve.
Dale moj bandille, dale.

REF.:
Dale moj bandille, dale.
Na dil dhe një herë në valle.
Dale, dale moj bandille, dale.
Moj bijë e portës së madhe.
Dale, dale moj bandille dale.
Na dil dhe një herë në valle.
Dale moj bandille, dale.
Ç'u bëre zonjë e kalave.


Më Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet