Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Djale Nga Jugu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djale Nga Jugu".
3. Video është e këngës "Djale Nga Jugu", por nuk këndohet nga Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Djale Nga Jugu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  36

Këngë e albumit:

"Djale Nga Jugu"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani

10/07/2014

2014-07-10T17:03:34+00:00Mariola:
Më shikon një djalë,
një djalë nazeli.
Për të më rreh zemra,
por nga ësht' se di..

Jurgeni:
Jam një djalë nga jugu,
mendjen e kam ndarë,
do të marr për nuse një ore e më parë.

Të dy: Djalë nga jugu me taban,
që kur flet, fjalën e mban.
Vajzë moj i yti jam,
ja të marr, o ja bëj bam..

Refreni:
Dale moj çapkëne,
dale moj lumadhe,
sa të mbyll ca punë,
sa të mbyll ca halle.

Mariola:
Deri dje më thoshe,
je si lule e bukur.
Mos më dil nga fjala,
se je djalë nga jugu..

Jurgeni:
Kur më erdhe pranë,
e më the ca fjalë,
m'u trazua zëmra si deti me valë.

Refreni:
Dale moj çapkëne,
dale moj lumadhe,
sa të mbyll ca punë,
sa të mbyll ca halle.

14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet