Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Kolazh 2016 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kush ta bleu fustanin
me cipen e holle
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

Dhurat nga bandilli
blere ne stamboll
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

vish vellon e bardhe
indisur me dore
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

po te presin krushqit
krushqit ne oborr
fytyre rrumbullake moj
gjsem napolon

----------------------

balluket e ballit e
sec me dogjen xhane
pse sma qan pak hallin e
mike moj amane

ta qaj djalo hallin e
ka faj kjo sevdaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

ta qaj djalo hallin e
ka faj kjo sevdaja
balluket e ballit e
lidhur moj maja maja

do te marr per vete
ta di moj gjthe dynjaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

te dal gjer te dera
nuk me le mamaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

te dal gjer te dera
nuk me le mamaja
balluket e ballit e
lidhur maja maja

--------------------

of aman moj nene
sec kam nje siklete
eshte nje djale beqare
per sevdane me flete

of aman moj nene
sec kam nje siklete
eshte nje djale beqare
per sevdane me flete

e do te blej moj xhane
varse dhe gjerdan
per dashurine tende
permbyse gjithe dynjane

do te blej moj xhane
varse dhe gjerdan
per dashurine tende
permbyse gjithe dynjane

of aman moj nene
sec kam nje merake
kur e shoh bandillin
zemra me ben trak

of aman moj nene
sec kam nje merake
kur e shoh bandillin
zemra me ben trak


Ky tekst u dërgua nga Thomas Mehilli Shen Vasil

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Kolazh 2016
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh 2016".
3. Video është e këngës "Kolazh 2016", por nuk këndohet nga Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:


Komente 0