Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi & Erjon Korini - Edhe Fati Qan  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pjesëmarrëse në

Festivali i 44-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Erjon Korini

16/12/2005

2005-12-15T23:00:00+00:00Kur te pash papritur ndjeva mall,
edhe fati qe na njohu qan..
Pse I tham ashtu ne kokfortsi "me mire te ndar",
Se na dukej dobesi te thuash
"Me fal"..

Shum kujtime qe me vin tani,
me bejn te qesh e te qaj si femi...
Nese esht edhe per ty kjo ndjejn
me thuaj,
Se heshtja jote do me bej me shum te vuaj...

Ka shum vite qe e vuaj brenda,
se u ndam papritur per nje vogelsi..
Dhe nje pytje me rendon ne zemer,
Se per njeri-tjetrin u beme egoist..
Sa I hidhur faji te pranohet,
edhe pse e dim qe kemi ber gabim..
Por sa her qe zemrat do t takohen,,
Prap ne do I themi njeri tjetrit Shpiiiiiiiiirt ( 2 x)


Ky tekst u dërgua nga Mimi_no_tet
Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet