Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariza Ikonomi - Nenave Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nenave Shqiptare".
3. Video është e këngës "Nenave Shqiptare", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mariza Ikonomi - Nenave Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

13/12/2013

2013-12-13T01:42:45+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nenave Shqiptare" kënduar nga Mariza Ikonomi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mentor Xhemali. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nenave shqiptare
Duak tju kendoj
Nje keng plot dashuri
per ju gjithnji

Nena bujare
Jeten gezimin
Ne tek ju e gjejm
prane jush e ndjejem

Ref .
Ju jeni si nje fllad
kur puthni let femine
Por ktheheni ne tallaz
kur dikush ju prek lirin
Ju jeni si nje fllad
kur puthni let femine
Ju i jepni vendit tone krenari

Nanat shqiptare
Ju ne cdo stuhi
E mbaitet koken lart plot krenari
(plot krenari)
Kur dikush nga ju
prei dheut nje bir u nda
Askush ne ket bot
lotet sju pa ( lotet sju pa)

Ref.
Ju jeni si nje fllad
kur puthni let femine
Por ktheheni ne tallaz
kur dikush ju prek lirin
Ju jeni si nje fllad
kur puthni let femine
Ju i jepni vendit tone krenari

Zemrat tona qeshin
qeshin pa pushim
Krenare ato jan per ju gjithmon
(per ju gjithmon)

Ref.
Ju jeni si nje fllad
kur puthni let femine
Por ktheheni ne tallaz
kur dikush ju prek lirin
Ju jeni si nje fllad
kur puthni let femine
Let te jete kenga pa mbariiiiiimMë Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë