Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mariza Ikonomi - Ne Bankat E Shkolles

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Bankat E Shkolles".
3. Video është e këngës "Ne Bankat E Shkolles", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mariza Ikonomi - Ne Bankat E Shkolles  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Mysafir I Mallkuar"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Ne bankat e shklolles moj mike
dy emra i gdhendem dikur
por ti se di si me ike
e zemres i vura nje gur
dashuria e pare nuk harrohet
degjoje kete fjale qe trondet
vec mali me mal nuk takohet
por njerezit takohen nje dite

Ref 2x:
Ne u ndame ne erresire
se jeta ndarje ka
por zemra lamtumire
zemres nuk i tha

U ndame nga shkolla mban mend
Por ne nuk u ndame perjete
ndaj tjeter se zu vendin tend
te dyte dashuri s’mund te kem
dashuria e pare nuk harrohet
degjoje kete fjale qe trondet
vec mali me mal nuk takohet
por njerezit takohen nje dite

Ref..2x
Ne u ndame ne erresire
se jeta ndarje ka
por zemra lamtumire
zemres nuk i tha…


Ky tekst u dërgua nga AriannaaAkordet:

Am………………………………Dm
Ne bankat e shklolles moj mike
G………………………….C
dy emra i gdhendem dikur
Am………….E
por ti se di si me ike
E………………….Am
e zemres i vura nje gur
Am………………………Dm
dashuria e pare nuk harrohet
G……………………….C
degjoje kete fjale qe trondet
Am………………………..E
vec mali me mal nuk takohet
E…………………………Am
por njerezit takohen nje dite

Ref.2x:
Am…………………Dm
Ne u ndame ne erresire
G………………C
se jeta ndarje ka
Am………………E
por zemra lamtumire
E………………Am
zemres nuk i tha

U ndame nga shkolla mban mend
Por ne nuk u ndame perjete
ndaj tjeter se zu vendin tend
te dyte dashuri s’mund te kem
dashuria e pare nuk harrohet
degjoje kete fjale qe trondet
vec mali me mal nuk takohet
por njerezit takohen nje dite

Ref..2x
Ne u ndame ne erresire
se jeta ndarje ka
por zemra lamtumire
zemres nuk i tha…


Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet