A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mariza Ikonomi - Partizani I Vogel


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/12/2013

2013-12-14T05:41:57


It's a long time that we try finding the lyrics to "Partizani I Vogel" sung by Mariza Ikonomi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Mariza Ikonomi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Qemal Kertusha - Partizani I Vogel

Muzika Agim Krajka.
Kenduar ne Fest. e 8-te te kenges ne vitin 1969.

Ti je kaq i vogel,bir o bir i nenes,
Ti do shkosh ne male me partizane.

Jashte pofryn murlani, rruga eshe e gjate,
Pushka eshte e rende, ti s'e mban dot.

O nene e dashur, eh sa shume si une
Shkuan ne mal dhe prinderit vetem i lane.
Pa m'thuaj valle,
Mos jane ata me trima se une?
Si nena e tyre je dhe ti.

Harrove ti lodrat e tua
Atdheu te fal nje pushke ne krah'
erdhe edhe ti bashke me shoket
O i miri yne, o i vogli partizan'

Qeshte komandanti, qeshte komisari
E sa here me thoshin, o vogelush.
Bombat jane te renda, eshte i rende gjerdani,
Pushka eshte e gjate, ti s'e mban dot.

Harrove ti lodrat e tua...

Liliana Kondakçi - Partizani I Vogel

Muzika Agim Krajka.
Kenduar ne Fest. e 8-te te kenges ne vitin 1969.

Ti je kaq i vogel,bir o bir i nenes,
Ti do shkosh ne male me partizane.

Jashte pofryn murlani, rruga eshe e gjate,
Pushka eshte e rende, ti s'e mban dot.

O nene e dashur, eh sa shume si une
Shkuan ne mal dhe prinderit vetem i lane.
Pa m'thuaj valle,
Mos jane ata me trima se une?
Si nena e tyre je dhe ti.

Harrove ti lodrat e tua
Atdheu te fal nje pushke ne krah'
erdhe edhe ti bashke me shoket
O i miri yne, o i vogli partizan'

Qeshte komandanti, qeshte komisari
E sa here me thoshin, o vogelush.
Bombat jane te renda, eshte i rende gjerdani,
Pushka eshte e gjate, ti s'e mban dot.

Harrove ti lodrat e tua...
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019