Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariza Ikonomi - Me Syte Lart  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2008

Komente

Asnjë Koment

20/11/2008

2008-11-19T23:00:00+00:00shoh nje djal vraponte pas dikujt
shoh nje grua te ulur ne nje stol
shoh ne qiell
qielli duket bosh
shoh veten time
me nuk po e njoh

dhe krahet hap dua te fluturoj
dhe koken ngrej dua te shikoj
ne mijera njerez dua te zbuloj
ka ndonje si un qe pak drit kerkon

nje baba iken nuk kthehet me
nje femi fle me lot ne sy
nje tjeter zgjohet mes plumbash pa njeri
te gjithe per dike
ka nevoj tani

dhe krahet hap dua te fluturoj
dhe koken ngrej dua te shikoj
ne mijera njerez dua te zbuloj
ka ndonje si un qe pak drit kerkon


Ky tekst u dërgua nga Arta
Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet