Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariza Ikonomi - Qesh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Mariza Ikonomi

Orkestrimi:

Dren Abazi

Orkestrimi:

Samer Agolli

Video Produksioni:

EMF Creative

Komente

Asnjë Koment

09/06/2016

2016-06-09T13:59:16+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qesh" kënduar nga Mariza Ikonomi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mariza Ikonomi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Anxhela Peristeri & Aurel Thellimi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hajde gezuar gjithe tani
Burra gra edhe femije
Jemi mbledhur dhe ket here
Ta bejm jeten shend e vere

Hapu hapu jete e re
Sot ketu neser atje
po vjen nusja me pajton
Gjith shoqnia po kendon!

Ref:-Qesh o qesh ti rini
Merre jeten si te te vij
Nje dolli per dashurine
Sot me fund ne do e pime

Sa kane frike nga dashuria
sa jetojne pa dashuri
Eshte e lehte lumturia
Po me deshe mua ti!

Jeta ime shume te dua
Je parajsa ti per mua
Zemer shpirt je vetem ti
Me i bukri nsyte e mi.Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet