Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Mariza Ikonomi & Merland Kademi - Dashuri Dhe Lot  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 38-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Merland Kademi

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri Dhe Lot" kënduar nga Mariza Ikonomi & Merland Kademi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Artan Xhija. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me dashuri dhe me lot nga shkolla u ndam sot dhe ti me koken menjan e fshehur pas perdes dhe qan .
Cfare ke qe fshihesh ti nga mua e di qe me do, syte e tu me thon te dua mos mu largo.
Me dashuri dhe me lot nga shkolla u ndam sot dhe ti me koken menjan e fshehur pas perdes dhe qan .
Cfare ke qe fshihesh ti nga mua e di qe me do, syte e tu me thon te dua mos mu largo.
Ti humbe shpejt nga syte e mi u largove e ike si magji pse moj vajze sfole nje fjal, sfole nje fjal.
Ti humbe shpejt nga syte e mi u largove e ike si magji pse moj vajze sfole nje fjal, sfole nje fjal.
Ty nisa te kerkoj te them qe te dashuroj dhe ti e ulur diku e heshtur me prisje mu.
Cfare ke qe fshihesh ti nga mua e di qe me do, syte e tu me thon te dua mos mu largo.
Ty nisa te kerkoj te them qe te dashuroj dhe ti e ulur diku e heshtur me prisje mu.
Cfare ke qe fshihesh ti nga mua e di qe me do, syte e tu me thon te dua mos mu largo.
Ty te premtoj per syte e mi mes nesh do kete vec dashuri te lutem vajze ti me beso , ti me beso.
Ty te premtoj per syte e mi mes nesh do kete vec dashuri te lutem vajze ti me beso , ti me beso.
Ty te premtoj per syte e mi mes nesh do kete vec dashuri te lutem vajze ti me beso , ti me beso...Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet