Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Dua Te Jetoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Dua Te Jetoj" kënduar nga Mariza Ikonomi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Dua Te Jetoj".

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzi Delijaj - Dua Te Jetoj

A je ti ajo.
E njejt si ather.
Kurr s´pate meshir.
Jeten t´ma besh fer.

E tash te urrej.
As ne enderr s´je me mua.
Me ket keng te them.
Se ma nuk te dua.

Ref;

Edhe une dua t´jetoj.
Aq ma shum te dashuroj.
Jo nje vajz si ti.
Qe vetem di te lendoj.

Rovena Stefa - Dua Te Jetoj

Ja i thelle lumi i jetes
por neve nuk na dau
sa e gjate nata qenka
ne shpirtrat tane.

Nena ime me thote
me thote te shkoj
dhe diku neper bote
une te shkoj.

Vendi im jo nuk dua
jo jo ty te le pas
shpresen time dhe enderrat
jo s'dua qe t'i vras.

-Refreni 2 here-
Sepse vjen prap nje dite
e kuptoj iku jeta
dhe nuk kam me une jo
ç'te kujtoj

Mos me thuaj nene te shkoj
dua vetem ketu te rri
dua jeten time ta jetoj
dhe ta mbush me lumturi
- - -

Vendi im jo nuk dua
jo jo ty te le pas
shpresen time dhe enderrat
jo s'dua qe t'i vras.

-Refreni 2 here-
Sepse vjen prap nje dite
e kuptoj iku jeta
dhe nuk kam me une jo
ç'te kujtoj

Mos me thuaj nene te shkoj
dua vetem ketu te rri
dua jeten time ta jetoj
dhe ta mbush me lumturi

jo mos me thuaj ...


Publikimi: 31/12/2020
Muzika: Mariza Ikonomi
Teksti: Roni & Mariza Ikonomi
Orkestrimi: Endrit Shani
Directed: Ervin Kotori
Camera: Denald Grepcka
Post Production: Bledar Çili
Image Curator: Miranda Dupi
Make Up & Hair: Makeupbysuela
Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:


Komente mbi këtë këngëMariza Ikonomi - Dua Te Jetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Te Jetoj".
3. Video është e këngës "Dua Te Jetoj", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.