Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Marjan Filipi - Buzembremje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzembremje".
3. Video është e këngës "Buzembremje", por nuk këndohet nga Marjan Filipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Marjan Filipi - Buzembremje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00Buzembremjeve rri e mendohem
veshtrimin tres
dhe flas, flas me veten time
per syte e zes

Shikoj qiellin plot me yje
i them henes se te dua ty
zili kam dhe flladin ne ket' mbremje
qe vjen tek ti te ledhaton ne buze e sy

Deshmi une kam ne kte mbremje
gjith'sine e pambarim,
me behet te th'rras me ze te larte
pra eja shpirti im

Deshmi un kam ne kte mbremje
gjith'sine e pambarim,
me behet te th'rras, te th'rras papushim
pra eja shpirti im

Shikoj qiellin plot me yje
per ty mendoj...

II.
Buzembremjet prap vijne e shkojne
dhe une mendoj
dhe them, them me veten time
pa ty s'mund t'rroj.

Shikoj qiellin plot me yje
i them henes se te dua ty
zili kam dhe flladin ne ket' mbremje
qe vjen tek ti te ledhaton ne buze e sy

Deshmi une kam ne kte mbremje
gjithsine e pambarim,
me behet te th'rras, te th'rras papushim
pra eja shpirti im

Shikoj qiellin plot me yje
per ty mendoj
Shikoj qiellin plot me yje
per ty mendoj ...


Më Shumë Këngë Nga Marjan Filipi:


Komente mbi këtë këngë