Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Marjeta Billo - Perjetesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perjetesi".
3. Video është e këngës "Perjetesi", por nuk këndohet nga Marjeta Billo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Marjeta Billo - Perjetesi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 49-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

28/12/2010

2010-12-28T08:13:11+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Perjetesi" kënduar nga Marjeta Billo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dori Zana. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E sa kujtime ti kam len
Thell ne zemer ti i mban
I kam fshehur per ty
Qe ti kesh ne perjetesi
Tani toka po me tret
Dashurin tlash amanet
Mbi mermer mi ler ca fjal
Do i shoh dhe pse sjam gjall

Nese prehem un ne paqe
Zotit do ti lutem per ty
Si nje engjell do te shfaqem
Qe te shoh njeher un ty

Lot mbi varrin tim mos derdh
Fatii keshtu per mu erdh
Dheu trupin ma rendon
Shpirti nparajs po shkon
Tani toka po me tret
Dashurin tlash amanet
Mbi mermer mi ler ca fjal
Do i shoh dhe pse sjam gjall

Nese prehem un ne paqe
Zotit do ti lutem per ty
Dua te shfaqem un si engjell
Qe te shohe njeher un ty
Nese prehem un ne paqe
Zotit do ti lutem per ty
Si nje engjell do te shfaqem
Qe te shoh njeher un tyMë Shumë Këngë Nga Marjeta Billo:


Komente mbi këtë këngë