Më mbaj mend (për 1 muaj)


Marjol Rrapaj - Ne Dasem Dua Saze

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Dasem Dua Saze".
3. Video është e këngës "Ne Dasem Dua Saze", por nuk këndohet nga Marjol Rrapaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Marjol Rrapaj - Ne Dasem Dua Saze  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  34

Komente

Asnjë Koment

30/07/2014

2014-07-30T20:00:25+00:00Sonte kemi dasem
Dua te gezoj
Ore me gjeni saze
Se djalin martoj

Ftesat m'i dergoni
Ku kam fis e fare
Do ta bej kete dasem
Si vite mepare

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur

Fort me rrahu zemra
Po me ndrit shtepia
Plot me mysafir
Seç m'u mbush avllia

Syte me lot m'u mbushen
Nga gezimi qava
Dhe fillova vallen
Ta hedh nga e para

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur

...

Ju qe me nderuat
Ne kete sebep
Jua paça hua
Gjersa te kem jete

Saze mos pushoni
Deri ne mengjes
Tradite e shqiptarit
Kurre s'do te vdes

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Marjol Rrapaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet