Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mark Gjoka - 3000 Vjet Jam Oroshian Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

Per Orosh kur del ne Mirdite
zana e malit ka me te prite
ta leshon driten e argjendte
mire se vjen tek mali shenjte

Ora ime eshte Orosh
rendi shqipja me tha e gezofsh
vec nje here me ba me me pa
ne krahe te Mirdites ke me ra

Refren:
Tre mije vjet jam oroshian
me ka njoh princ e kapedan
per Shqiperi sa te kete Zot
jam Orosh per jete e mot

Me ka lind nana ne keto male
me dha nje kulle per Katedrale
Udha e kombit ne zemer me rrin
lidh Prishtine me Camerine

Bjeshket e mija prekin qiellin
lum kush eshte kojshi me diellin
te tan boten ta kundrosh
ska me bukur se ne Orosh


Ky tekst u dërgua nga arian aliahmetiMark Gjoka
Publikimi: 15/04/2013
Muzika: Mark Gjoka
Teksti: Fran Laska
Orkestrimi: Saimir Gjoka
Produksioni: Arber Gjoka


Mark Gjoka - 3000 Vjet Jam Oroshian
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "3000 Vjet Jam Oroshian".
3. Video është e këngës "3000 Vjet Jam Oroshian", por nuk këndohet nga Mark Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mark Gjoka:


Komente 1