Mark Kaftalli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
(1933-2014)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Mark Kaftalli është një autor këngësh i njohur. Marka Kaftalli ka kryer kursin e violinës pranë Shtëpisë së Kulturës, në vitet 1949-1952. Më vonë në vitet 1952-1955, kreu shërbimin e detyrueshëm ushtarak pranë Ansamblit të Ushtrisë në Tiranë, ku vazhdoi studimet për violinë. Në vitet 1955-1969, punoi nën kujdestarinë e kompozitorit Preng Jakova për mësimin e harmonisë dhe kompozicionit. Është prezantuar për herë të parë në shtëpinë e kulturës të qytetit të Shkodrës me orkestrën e madhe dhe kor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Zaho Balili

Gazmend Mullahi

Edmond Veizaj

Enver Shëngjergji

Alfons Balliçi

Aurid Gjini

Mustafa Krantja

Alqi Kareco

Maliq Lila

Abdulla Grimci


Tags: Mark Kaftalli

Krijo Një Kartolinë