Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mark Marku - Dashnise Te Shenjte

Dërgoni linkun URL të kësaj kënge në Youtube. Shtypni "SHARE" dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video"

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashnise Te Shenjte".
3. Video është e këngës "Dashnise Te Shenjte", por nuk këndohet nga Mark Marku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mark Marku - Dashnise Te Shenjte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Muzika:

Ilir Tolaj

Teksti:

Ilir Macastena

Video Produksioni:

Pixels Production

Komente

Asnjë Koment

05/11/2011

2011-11-05T14:38:30+00:00Ditë e mrapsht shkruaj në ditar
grisi daten n'kalendarë,
shije e hidhur n'buz më mbet.
N'ftyr të saj buzqeshje vrar
loti i varur në qëpall
denesja fjalët i tret.

Zemrat u bën sikur lëmsh me zjarr
puthje lotë nuk shuan mall,
ndjej vetmin qe tani m'vret.
Do te du, per ty do të ndjej mall
s'mund kujtoj të tjera fjalë.

Bridge:
Do ta pres gjer n'botën tjetër
se un deshta veq një femër.
Do ta pres gjer n'botën tjetër
veq ajo t'sundoj ket zemër

Refrain:
Kto ditë që vijn, ditët që shkojn
s'do t'më ndalin,
dashnin e shenjtë do ta ruj
si syt e ballit ..


Ky tekst u dërgua nga  maajki1
Më Shumë Këngë Nga Mark Kastriot Marku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet