A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.2 / Votuan:  6
(1920-2015)  
  • Vendlindja:
  • Gllaviçicë 
BIOGRAFIA: Mark Krasniqi është një shkrimtar i njohur. Mark Krasniqi është profesor, shkrimtar e akademik, lindi në fshatin Gllaviçicë (Shëngjon-Kokaj) afër Pejës. Akademik Krasniqi ndrroi jetë në vitin 2015 në Prishtinë. Shkollën fillore e kreu në fshatin e lindjes, kurse më 1941 gjimnazin në Prizren. Prej vitit 1941-1943 ka studiuar letërsinë në Universitetin e Padovës (Itali), ne cillin vënd e filloj shkollen qe te bëhet prift, por e nderpreu. E prej 1946- l950 ka studiuar gjeografinë e etnografin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Avni Azizi

Mehmet Bislimi

Kenan Berisha

Halil Xani

Fahredin Shehu

Sulejman Krasniqi

Din Mehmeti

Enver Gjerqeku

Nexhat Halimi

Rifat Kukaj


Tags: Mark Krasniqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019