Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Summerside, Prince Edward Island 
  • Mosha:
  • 85 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mark Strand është një shkrimtar i huaj. Mark Strand ishte poet, eseist dhe përkthyes kanadezo amerikan. Është i lindur në Kanada në ishullin Princ Eduard dhe është rritur dhe edukuar në SHBA si dhe në disa prej vendeve të Amerikës së Jugut. Mban autorësinë e dhjetë librave poetikë duke përfshirë më të njohurin “Blizzard of One” (1998), për të cilëne fitoi Çmimin Pulitzer, për poezi nëvitin 1999. Strand ka lindur në vitin 1934 në Summerside, Prince Edward Island, Kanada. I ngritur në nj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Gérard de Nerval

Alain Borne

Luis Garcia Montero

Luke Morgan

Sergej Esenin

Xhorxh Gordon Bajroni

Rudyard Kipling

Artur Rembo

Oktavio Paz

Sharl Bodeler


Tags: Mark Strand

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet