Markel Goga
Markel Goga
Markel Goga
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Markel Goga është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 6 Shkurt 2016, Markel publikon videoklipin "Nje Moment", në bashkëpunim me Dichy.

Në Shtator 2016, Markel merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Eja".

Më datë 15 Korrik 2017, Franci Rrasa publikojnë videoklipin "Ya Body", në bashkëpunim me Markel, Dichy & Bifi. Muzika e këngës u punua nga vetë Franci Rrasa.

Më datë 26 Korrik 2020, Markel Goga publikon videoklipin "Zemer". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Markel Goga.

Më datë 27 Maj 2022, Markel Goga publikon videoklipin "Inati". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Markel Goga. Produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari.

Më datë 9 Nëntor 2022, Fifi publikon videoklipin "Dehur", në bashkëpunim me Markel Gogën. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Markel Goga & Filloreta Raçi (Fifi) kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari.

Më datë 15 Nëntor 2023, Tuna publikon videoklipin "Ani", në bashkëpunim me Markel Gogën. Kënga është kompozuar nga Markel Goga. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftaraj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0