Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Markelian Zaka - Dashuri E Varrosur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

17/04/2005

2005-04-16T23:00:00+00:00

Muzika & Teksti:

Markelian Zaka

Orkestrimi:

Gramoz Kozeli

Këngë e albumit:

"Breng' E Lene Nje Det Pas"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2
Merr dicka prej meje
qe te marin jet' prej teje
mer gjithcka te duash
vec jetime mos i ler'
Meri duart e mia
ti perkedhelin ato rrica
dhe faqet e lemuara
Meri buzet e mia
qe ti lagin buzet e tua
nen ethe te praruara

Do ta shkul prej gjoksit
zemren qe po plas'
se s'po rri dot me me mua
Do ta nis drejt teje
bukur qe te flas'
te tregoj' se sa te dua.
Tek varret do ze mikesh' nje kukuvajk'
t'me kendoj' nje nana-nina
eej..Egla..eej..Eglantina...

Do t'i le dhe syt' ti maresh
se tek un' po mbyllen
Meri, te rrin' zgjuar
gjum' i madhe mos ti zer'
Meri te shikosh ato net' plot aventura
te ndihesh pran' me mua
Meri te vajtojn' e te derdhin plot'
prej loteve te tua

Do ta shkul prej gjoksit
zemren qe po plas'
se s'po rri dot me me mua
Do ta nis drejt teje
bukur qe te flas'
te tregoj' se sa te dua.
Tek varret do ze mikesh' nje kukuvajk'
t'me kendoj' nje nana-nina
eej..Egla..eej..Eglantina...


Ky tekst u dërgua nga Isida
Më Shumë Këngë Nga Markelian Zaka:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet