Më mbaj mend (për 1 muaj)

Markelino Harizaj
  • Vendlindja:
  • Permet 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Shtator 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Markelino Harizaj është shkrimtar i vogël. Ka jetuar per disa vite ne Greqi dhe me pas u kthye ne Shqiperi. Shquhet per talent in e tij ne aktrim. Ka luajtur rolin e Vangjelit ne komedine "14 vjec dhender", Zenelin ne komedine "Pas Vdekjes" dhe Nikollaqin ne komedine "Karnavalet e Korces" ne aktivitetet shkollore te shkolle "Qemal Mici".

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist