Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqipëria E Shqipëtarëve

Shqipëri o dheu im,
Shqipëri o toka ime,
Shqipëri o vend me vlera,
Sa ke vuajtur o nëna ime.

Sa trima dhe luanë,
ke nxjerrënga gjiri yt,
Ti o Shqipëri,
Ti o Tokë.

Shqipëri o Shqipëri,
Sa me fat je ti,
me këta luanër shqipëtar
Shqipëtari prej shekuj,
se ka duruar dot roberinë.

- poezi nga Markelino Harizaj


- Poezia u dërgua nga Markelino Harizaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5


Më shumë nga Markelino Harizaj


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet