Më mbaj mend (për 1 muaj)


Marsela Çibukaj - Sipar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sipar".
3. Video është e këngës "Sipar", por nuk këndohet nga Marsela Çibukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Marsela Çibukaj - Sipar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9

Komente

Asnjë Koment

18/04/2012

2012-04-18T19:00:10+00:00Sonte nje psheretime qe fort godet
perballe shikim i saj dicka i flet
te hyje ne shpirt dhe kohen te ndaloje
sipari ra shfaqja mbaroi

Nga larg betejen vetem kishte pare
s'kish ditur kush do mbetej gjalle
tani nuk di c'po hedh e cfare po mbaj
nje shi i rralle kujtimet lag

Cfare t'i them?
yjeve kerkoj
nje poeme
qe endet neper kohe
nje kohe e heshtur ku askush s'fiton
papritur era fryn
Erresire branda zbulon
vetem nje loje...

Nen drite hijet e tyre
s'jane me prane
endrrat ne mes te rruges
jane shperndare
tashme dicka pa vlere,
pa forme,pa jete
dy kundeshtare pa nje trofe

Cfare t'i them?
yjeve kerkoj
nje poeme
qe endet neper kohe
nje kohe e heshtur ku askush s'fiton
papritur era fryn
dhe branda zbulon
vetem nje loje...

Nje pasqyre qe larg te mban
nga cdo rruge e iluzion
Premtimet qe asgje nuk do ndryshoj
pshertimat pas te kthejne ku dhe buzeqeshja behet ndjenje

era fryn dhe perseri
zbulon vetem nje loje

[instrumental]

Cfare t'i them?
yjeve kerkoj
nje poeme
qe endet neper kohe
nje kohe e heshtur ku askush s'fiton
papritur era fryn
dhe branda zbulon
vetem nje loje...


Ky tekst u dërgua nga Marselacibukaj
Më Shumë Këngë Nga Marsela Çibukaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet