Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Çibukaj - Kolazh (Kenga Magjike 2021) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

S'mendoja ta doja
Me zemer si te vegjelit kaq shume
Ta shija per cdo nat edhe ne gjume
S'mendoja, s'mendoja

Kur ishe larg meje
Kujtimi yt o vash ma ndizte gjine
Dhe malli vec ma shtonte dashurine
Per shoqen e dashur

Te desha, te dua
ashtu si kurr ne jet' s'kam dashuruar
e dashur, per mua,
je shok i mir' dhe krah i fort' mbi dhe
Degjoje, degjoje,
se si bucet per ty sot kenga ime;
per ty qe i fal ksaj zemre vec gezime
degjoje, degjoje

* * *

Rruges kur shkon duke qeshur
Nje trendafil mban ne dore
Floket te thurur kurore
Me e bukura per mua je
2x

Naten do t'vij ne bacen tende
Trendafila do ti pres
Do te pergjoj un me endje
Heret ne mengjes

Kur do kalosh capkene
Ne rrug e menduar
Se sot pa lule ke mbetur
Thua mos vall e gjetur
Se trendafilat kush ti preu?

* * *

O ra zilja m'zuni frika
profesori hyri në mësim
çudi ne vënd si s'me ra pika
kur ai thirri emrin tim

Un asnje fjal s'kisha mësuar
Se mbrem në takim isha me ty
Po nisi lemza e bekuar
Në drrasë të zez shihja dy sy


Ohoho mos më ngacmo
Ohoho mos më mundo
Ohoho
Lalalala

Po lermë moj lemze se mbarova
Çdo mesim un do mësoj
Të jap fjalen po kalova
Ne takim me shpesh do shkoj

Ne takim me shpesh do shkoj
Ne takim me shpesh do shkoj


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23

Marsela Çibukaj - Kolazh (Kenga Magjike 2021)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh (Kenga Magjike 2021)".
3. Video është e këngës "Kolazh (Kenga Magjike 2021)", por nuk këndohet nga Marsela Çibukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marsela Çibukaj:


Komente 0