A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Martin P Lleshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Novoselle Te Eperme (Gjakove) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Martin P Lleshi është një shkrimtar. Shkollen fillore e kreu ne Shf "Engjell Gjoni" ne fshatin Novoselle e Ulet, kurse shkollen e mesme te mjekesise e kreu ne Prizren. Nje kohe vazhdoi studimet ne shkencat e mjekesisie jashte vendit. Me shkrime letrare, kryesisht me poezi merret qe nga vitet e 70-ta ku here pas here poezite e veta i ka botuar ne revistat letrare dhe gazetat e kohes. Ka botuar dy libra me poezi: "Peshe Shekujsh" dhe "Antropologjia e Rrenjeve". Libri i trete i tij esh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Xheladin Hamza

Rrustem Geci

Ragip Ramaj

Josif Gegprifti

Vahit Nasufi

Petrit Ruka

Agim Xhuveli

Hyqmet Hasko

Albi Lushi

Romario Xhaferri


Tags: Martin P Lleshi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019