Më mbaj mend (për 1 muaj)

Master D - S'e Njihja Jeten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Shoh veten ne pasqyre nuk e njoh kete fytyre.....
nuk e di as vet kush jam.....pse jetoj pse kerkoj....
kjo jete cfare me dhuroi........dua te vdes.......
te shpetoj nga kjo bote qe me kthetra me sundon...
me lendon... me shkaterron me lajka me mashtron.........
me dhuron mall..............e provoj se kuptoj..........
veten time po shkaterroj.......po lendoj po harroj.....
dashurine shoqerine qe dikur me ta jetova........
u gabova nuk shpresova si shume te tjere perfundova...........

nisa te mendoja realitetin ta kuptoja..........
por prap nuk llogjikoja luaja me jeten........
mendoja dhe ishte e vertet jetoja i varur nga droga....isha shok me te perjet..... askush nuk me kuptonte.............askush nuk me afronte.......
me quanin parazit.....isha tjeter njeri ...........
jo me si dikur...i pafajshem.........femi.............
nuk doja te degjoja.........moral....................
nuk doja te kuptoja..........asgje...........
familja me la te kuptoj se do kisha nje fund.............fatal.........

(REF)

Se njihja jeten se mendoja...........
jetoja i humbur segzistoja..............
cdo gje u ndal vdekja me mori..........
i plakur nda droga po mbaroja............

(REF)

Dal neper rruge duke share duke bertitur.........
po vdes per nje cope buke truri fare me ka ikur...
i mbaruar i deshtuar jam ne kte bote te ndyre.....
dhe zoti me ka harruar skam me gjak ne fytyre....
therras miqte e mi por askush spo me degjon....
kane ikur se ku se di cdo njeri po me harron......
te shkoj ne shtepi familja s'me pranon.........
forcat po me lene nuk mundem me te ec........
ne toke kam per te rene dozen po se mora shpejt...............
mallkoj veten mallkoj fatin qe kte jete per pjese me la......
me veten shfryj inatin dua te vdes por smundem.....
zoti me ka denuar kesaj rruge ne fund per ti shkuar.......
tashme isha gjunjezuar i vdekur por i gjalle.......
jo njeri i se mires por pas ardhes i shpifesires....
teksa po mendoja dicka me ra ne sy.......
nisa ta provoja drejt fundit po shkoja.........

(REF)

Se njihja jeten se mendoja. ..............
jetoja i humbur segzistoja...............
cdo gje u ndal vdekja me mori.............. .
i plakur nga droga po mbaroja.............

(REF)

Nje makine aty afer pashe ta vjedh me vete thashe...
hypa ne te dhe gaz i dhashe ne dor te zotit veten lashe....
ne treg e shita parate me shpejtesi mora........
ika e me s'prita ate cast po me vinte ora.........
te nje shites u afrova i thash me jep shume mall kesaj here......
dhe parate ja ofrova...na me tha ....na me tha urdhero e merre.........
nje cep pallati aty zura aty afer mallin vura.....
nisa e perpunova helmin ne trup ta fus fillova........
ishte mbidoze se kisha kuptuar vet vrasje e vertet........
po filloja ta kuptoja se kisha mbaruar..........

p.s. ne kete jete pata vec dy gezime..........
qe nuk qene kot.............lindja....dhe vdekja ime.....

(REF)

Se njihja jeten se mendoja.........
jetoja i humbur segzistoja.......
cdo gje u ndal vdekja me mori.............
i plakur nga droga po mbaroja............

(REF)


Ky tekst u dërgua nga SkllaviMaster D
Publikimi: 17/04/2005
Festivali: Top Fest 2


Master D - S'e Njihja Jeten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'e Njihja Jeten".
3. Video është e këngës "S'e Njihja Jeten", por nuk këndohet nga Master D.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Master D:


Komente 0