Më mbaj mend (për 1 muaj)

Master D - Besa Bese Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

yeah... ky sen u dedikohet
dy trinjeve shqiptar
Besnikut dhe Imranit
qe u vran nga dora maqedonase
ne shqiptaret gjithmon jena msu me vujt
po si mduket ksaj radhe po i vjen fundi

ky eshte momenti fundit
po mbyllen syt
nuk shoh gje tjeter
vetem nji fije drit
e di se plumbat i kom trenditun ntup
po shpresat te ALL-LLAHU
kurr nuk kom me i hup
a thu sa njerz tjer kot kan mu vra
a thu kjo politika hic nuk bon mo zo
a thu pse shkau me ne sundon si don
a thu mas dickait dikush po reagon
a thu kemi mbrojtje prej policis
deri kur me pas frik me dal para shtepis
i sulmojn te pafajshmit pa pasur ndrojtje
gjykata po thot e ka bo per vetembrojtje
po mos harroni se shqiptari tash po cohet
me i vra vllaznit tan ky sen nuk tolerohet
mos u merzit oj nan ka mbet dhe pak
vllaznija jon cu nkom edhe po lypin hak

besa bes shqiptari
besen e kam dhane
per Shqipri Etnike
jeten kem me lone
nuk lejojm armiku
vllaznin me na prek
per ILIRI tvejter
na kemi me vdek

tragjedi qe ndodhi ska me met e shkume
jo nuk kom me vdek pa mo pa Shqipri tbashkume
edhe po u desht 100 vjet un me luftu
po luftoj me gjith zemer deri sa kemi me u bashku
nan mos u merzit sdu met tpa lot nsy
un luftoj me ju edhe pse nuk jam aty
ska me tolerime boll kemi duru
esht koha qe ket shka perjet me farru
as politik as qeveri askush asend nuk thojn
as gjykata nuk na vyn se ne vet do luftojm
jemi shum ntona an edhe po lypim hak
edhe nese behet kjameti
dihet se ka ni shkak
boll mo kan shku jo jo boll mo kan vdek
nuk lejojm qe bijt tan dikush me naj prek
e thuj birit shkaut se shqiptari tash po cohet
nuk osht pun e leht kur SHQIPTARI PO BETOHET

besa bes shqiptari
besen e kam dhane
per Shqipri Etnike
jeten kem me lone
nuk lejojm armiku
vllaznin me na prek
per ILIRI tvejter
na kemi me vdek


Ky tekst u dërgua nga Gylanas-Boy   ditushee


Nuk kemi video për këtë këngë.


Master D
Publikimi: 28/01/2012


Master D - Besa Bese
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Besa Bese".
3. Video është e këngës "Besa Bese", por nuk këndohet nga Master D.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Master D:


Komente 0