Më mbaj mend (për 1 muaj)

Master-L - Te Kam Xhan  (Feat. Linda & Kujtim Morina)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Teksti:

Master-L

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Besnik Zikolli

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Kujtim Morina

Featuring

Rilinda Bajrami

13/06/2018

2018-06-13T18:31:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Kam Xhan" kënduar nga Master-L.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Master-L i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mili - Te Kam Xhan

Te kam xhan

You make me so happy aja aja aja
Sa here t'kam pran veti aja aja aja
Une ta fali ty dashnin
Eti menen mos ma rrit
Ta fali ty kete shpirt
Dashurin pa mbarime

Une ty te kam shpirte
Une ty te kam drite
Une ty te kam xhan
Une ty te kam drite eeeee

Sa ma larg sa ma larg
Ti je
Sa ma larg sa ma larg
Ti jee

04 Band - Te Kam Xhan

Ti e di se të kam xhan
Kur më pret në Shadërvan
Muhabeti asht tamam
Oooo asht tamam

A më vjen prej Bazhdarane
A më vjen prej Tabahane
A mos vjen moj prej Kurile
Ti e di se t’du pa hile

Ka shumë ditë pa dalun hiq
Bile as deri n’Kafic
S’je bre larg, je n’Lakuriq
mos më lë si fiq-firiq.

Ralini, tusuzi, baruthane
Ku na humbe, cka u bane

Kur me ece ures se gurit
sikur pala e flamurit

Refreni:
Ka shumë ditë pa dalun hiq
Bile as deri n’Kafic
S’je bre larg, je n’Lakuriq
mos më lë si fiq-firiq

B2N - Te Kam Xhan

Une vetem do zgjohem dhe do harrohem
Se ty pran s'te kam
Ti vetem do zgjohesh dhe do pendohesh
Po prap ty te kam xhan
Une vetem do zgjohem dhe do harrohem
Se ty pran s'te kam
Ti vetem do zgjohesh dhe do pendohesh
Po prap ty te kam xhan

Part 1
Enderroja te ishe ti
Nena e femijve t'mi
Enderroja te jetoj me ty
Enderroje edhe ti
Jo s'mund ta besoj zemer ti mos qaj
Ne nuk kemi faj
Tani po e kuproj se familja e saj
Ne do te na ndaj
I ruaj fotot dhe letrat e vjetra
Mesazhe poezi me ndienjat e sinqerta
T'perqafoje cdo mengjes me ty pija kafe
Sa dua ta kthej kohen te t'kem prap afer

Refeni
Une vetem do zgjohem dhe do harrohem
Se ty pran s'te kam
Ti vetem do zgjohesh dhe do pendohesh
Po prap ty te kam xhan (X2)

Part 2
Ta fala jeten time une ty ta fala boten
Ne mund te duhemi por s'mund ta kthejm kohen
Ti bere zgjedhjen tende une e respektoj kjo eshte llogjike
Une nuk te perzura thjesht te mbylla deren kur ti ike
Gjithmon jam marr me muzik por kurr nuk te harrova
Kisha shume vajza afer por kurr nuk te tradhtova
Vargjet me te bukra ty ti dedikova
Ne ditet me te veshtira jo nuk mungova

Refreni
Une vetem do zgjohem dhe do harrohem
Se ty pran s'te kam
Ti vetem do zgjohesh dhe do pendohesh
Po prap ty te kam xhan (X4)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Master-L:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet