Më mbaj mend (për 1 muaj)

Master-virus - Hajde Ti Zemer (Feat. Bloody Gangsta & Black Stone)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Tan ata fjal t'verteta jam tu ti than
Ti je ylli qe shnderrit ma si ti s'ba aja nan
Se ti per mu nuk je vec 1 femer
Je dashnia e vertet qe du me shpirt e me zemer
Kur ty te takova jeta ime aty filloj
kam me t'dasht deri ateher kur zemra jeme do pushoj
Mes nesh ndodhin shum keqkuptime
Sma mori menja qe me 1 shikim do t'doja ma shum se jeten time
E kam 1 anderr qe kam qef me e kthy n'ralitet
Un dhe ti bashk per jet
Edhe nese vdes per ty do bi
Do bi leehtt dhe askush ska me e ni
Se ca thojn tjert jan fjal t'kota
Un jam ai qe te du ma shum se tan bota
Kam pas qef me te vertetu
Se dashuria jeme mbi gjithcka do kishte triumfu

Ref 2x:Hajde ti zemer ta ve unazen n'gisht
Hajde ti zemer ta fshi lotin e brisht
Hey baby stay with me
Ti mke ba pervete si me m'pas ba magji

Du me ta hap zemren me ta shpreh ket dashni
Sdu me te ndrru me kerkan me ba tradhti
Tash po e vertetoj se dhe n'dashni paska ligje
T'nodhkan gjana t'kqia e me ba pislliqe
Fatin du me e ndrru
Un edhe ti jeten bashk me e kalu
Caste t'bukra qe askush ska me ti fal
Qe ti me i majt n'zemer e kurr mos me te dal
Kur zoti na lidhi bani mrekulli
Jam i krijum per ty deri n'perjetsi
Me kalu net qe kurr sdo i harroja
Askush n'ket bot sdo me bente me mir jeten ta jetoja
Kjo nuk eshte thjesht keng eshte dedikim
Te dua deri ateher kur yjet t'barojn ne qiellin tim
Ti me mu ban magji dicka qe smund te arri
Cdo gja qe don e kthen ashtu si do ti

Ref 2x:Hajde ti zemer ta ve unazen n'gisht
Hajde ti zemer ta fshi lotin e brisht
Hey baby stay with me
Ti mke ba pervete si me m'pas ba magji

Ti zemer e din sesa shum t'du
E ca asht e sakt me e vlersu
Sa her ta nigjoj zanin ma shum po bi n'dashni
nuk t'krahasoj as me ar as me flori
Vec ti je n'zemer teme
Skam dashni fallco e fjal t'rreme
Gjithcka per ty e boj
Edhe vdekjen pa problem e sfidoj
Edhe pse je larg po t'mbaj n'zemer pran
Nuk e ke iden sa gjana kam me te than
T'kam dasht e te du je dashnia e par qe kam provu
Tatto n'zemer e kam I LOVE YOU
Te du sikur don familjen nje jetim
Vetem ty tkam ne merzi e ne gzim
Pa ty asnje cast smund te vazhdoj
Je guximi e kuraja qe mban te jetoj


Ky tekst u dërgua nga DibraMaster-Virus
Featuring: Black Stone
Publikimi: 05/09/2010


Master-virus - Hajde Ti Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Ti Zemer".
3. Video është e këngës "Hajde Ti Zemer", por nuk këndohet nga Master-virus.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Master-Virus:


Komente 0