Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mastercif - Me Kujto Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


---------STROF1----------------------------------

un prap e mendoj nkujtime me jeton
prap si prap me mungon ket jo se muhoj
I kujtoj puthjet e tua dhe e pyta veten
a ti mrejte mu a un e rejta veten

kom shum sene mrena nzemer qe moti sti kom thon
ska rendsi qa thujn tjerit mnjafton qe ti mdon

un te kujtoj si kujtimet ma te bukra
ti me harrove dhe ike sa ma larg
nuk mendove as u ktheve
u largove dhe qa ndjeve?

kom ni zemer shum e lendume ni plag pa sherume
qe mbytet ne mendime, me tkalumen
Dua tzgjohem ne mengjes dhe tet kem ty prap
tkisha dash perdit ma shum dhe sisha kthy asni hap

______
---------Refren(x2)--------------------
------ -
ME KUJTO TI OJ ZEMRA IME -
MOS I HARRO PUTHJET E PERQAFIMET -
FAJ ESHTE I JEMI PO JO I KREJTI -
MOS HARRO SE DIKUR MTHIRE MBRETI -
-----------------------------------

--------- STROF2-----------------------------------

thom ishallah najher mendimi tshkon te un
syt ma tbukur se tut sun i gjoj kerkun
isha me ty kurr ste lash vet ne ditet ma tveshtira
ti me harrove dhe m'harrove ne nevojet e mia

ti ishe ber gzimi i ksaj jetes time
un pa ty zdua tvazhdoj se ti je gjysma ime
un kur nuk te lo vet do te jem aty per ty
ne momentet mat veshtira un do tkaloja me ty

a mke harruar a najher ala me kujton
si deshira jem e funit me t'thon sa me mungon
zdu asnje tjeter edhe me m'dash gjith bota
se zemra ime ka qon gjithmon e jotja

A m'pranon a nuk mdon kallzom qka tpengon
kallzomi deshirat se zemra ti plotson
do tkisha dhon boten edhe pa me pas dicka
se ti ke hy n'zemren time e aty do jesesh praa


Ky tekst u dërgua nga  MasterCif


Nuk kemi video për këtë këngë.


Mastercif
Publikimi: 19/09/2015


Mastercif - Me Kujto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Kujto".
3. Video është e këngës "Me Kujto", por nuk këndohet nga Mastercif.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mastercif:


Komente 0