Më mbaj mend (për 1 muaj)

Matej Karaqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
BIOGRAFIA: Matej Karaqi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Matej vjen nga një familje e vogël nga Prizreni ku për çudinë e tij askush nuk ka lidhje me muzikën, pavarësisht se qyeteti i tij i lindjes njihet për talentet e shumta që nxjerr gjërësisht në fushën e këndimit. Ai ka studiuar Informatikë në shkollën e mesme teknike, duke qenë gjithsesi i vetëdijshëm se pasioni i tij më i madh që nga fëmijëria ishte kënga. Rruga e tij nisi duke bërë fillimisht cover-a të këngëve të tij të preferuara e duke këndua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finalist në

The Voice Of Albania

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Matej Karaqi

Komente 0