Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mateus Frroku - Mes Jush  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/12/2013

2013-12-14T05:51:13+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mes Jush" kënduar nga Mateus Frroku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mateus Frroku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sherif Merdani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Qytetin tim, e lash në male erdha
Me hapin tim të leht
Me një mendim të qartë

Dhe fare thjesht, siç hymë në familje
Mes jush i çiltër erdha që rinin e bardhë
Dhe vrullin tonë, ta derdhim bashkë

Un jam i ri, në mosh në shpirt e në mendim
Këtu kam ardh
Mes njerzve t’dashur e të mirë
Dhe çdo shtëpi sot
Me ngrohtësi mua më pret
Në zemrat flak
Mes k’tyre njerzve un kam gjetë
Lumturin e vërtet

Tani këtu, më njeh çdo shpi e rrugë
Çdo çamarok i vogël mua më përsh’ndet
Dhe ata thon, se unë jam i tyre
Gjithmon fëmijt në zemër time do t’i kem
Gjithmon në zemër do t’i kem
Un jam i ri .. në mosh në shpirt e në mendimMë Shumë Këngë Nga Mateus Frroku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet