Më mbaj mend (për 1 muaj)

Matilda Shushari - Mos Ik  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Muzika:

Ervin Gonxhi

Teksti:

Ronela Hajati

Orkestrimi:

Martin Çipi

Komente

Asnjë Koment

14/02/2014

2014-02-14T16:52:52+00:00Mos Ik

Sa here vjen duhet te ikesh prape
Per nje dite qe duket e zhdukur
E nje fjale vetem te ndan
E une nuk di ku kam humbur

Sa dhe jeta nuk pranon
Te jesh ti kaq i duhur
Kaq i bukur...

Nuk e dija si te thoja pse... pse...
Kur ti iken dhe s'je
Ti thua do vij
Rri ktu dhe me prit

Me thuaj pse...pse...
Kur ti fjalen e the
Pa frike...Me prit

Refren

Se cdo dite qe jam me ty
Te ndiej vec ty
Tani mos ik
Se cdo dite qe jemi dy
Jam vec per ty
Kam frike...Mos ik

Vitet shkojne edhe te sjellin prape
Je njeri kaq i huaj
Dhe kujtimet do ti mbaj gjate
Perse me duhet te vuaj
Dhe sa here qe ti do me kerkosh
Dije nuk kam harruar...Te dua...


Ky tekst u dërgua nga  ShowBiz
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet