Më mbaj mend (për 1 muaj)

MatoLale - E Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Un' jom tradhtar e mëkatar
Zemrën e pafajshme t'a kom fut n'varr
Ça ke bo për mu akoma s'ësh lar
Nuk di a ta laj as me dy million dollar
Kur kom qen keq e m'ke kap n'ball
Ke nejt me mu, problemet tetë ball
E tani un du vetëm pak er' me t'marr
Me thon t'drejtën e di që jom mëkatar
Ty t'kom hy n'hak, a ma bon hallall?
Te un heshtje dgjohet, vetëm nji gjinkall
Nuk kom zemër as me t'dal, përball
Ishe si zan' që po prisje me nji zall

Ty zoti t'solli si bekim, n'shpirtin tim
Ti ishe e fundit që e meriton tradhtin
Do ktheja kohën sikur t'a kisha muncin
Se m'ka met hije, s'po kalon ky gabim

Ty zoti t'solli si bekim, n'shpirtin tim
Ti ishe e fundit që e meriton tradhtin
Do ktheja kohën sikur t'a kisha muncin
Se m'ka met hije, s'po kalon ky gabim

E maj men dit'n e par kur t'kom prit për me ardh
Make up-in e leht dhe at' fustanin e bardh
Dashuri si n'prrall, thash se zemra mu m'u nal
Thash "Kërkush s'munet me ardh e me e shem' kët' gardh"
Me t'përshkru ty nuk mjafton me t'bo nji libër
Ishe perëndesh, a thu se t'kan përmen n'bibël
Nat e zjarrt, u dashurum ti m'rrishe sipër
S'ka mo zjarr brenda meje, zemër e antarktidës
Thikat e shpinës t'i kom gjujt, i kom lon mrena
Truni thot mos me vujt, po ndryshe m'thot zemra
S'e di si ti nuk mi ka dhuru kush k'to ndjenja
Si kthehet në askush nji person që e kishe n'vena?

Ty zoti t'solli si bekim, n'shpirtin tim
Ti ishe e fundit që e meriton tradhtin
Do ktheja kohën sikur t'a kisha muncin
Se m'ka met hije, s'po kalon ky gabim

Ty zoti t'solli si bekim, n'shpirtin tim
Ti ishe e fundit që e meriton tradhtin
Do ktheja kohën sikur t'a kisha muncin
Se m'ka met hije, s'po kalon ky gabim


Ky tekst u dërgua nga B.LMatoLale
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/11/2023
Teksti: MatoLale
Orkestrimi: Jeris Kaso
Video Produksioni: MAX Production
Produksioni: Jeris Kaso


MatoLale - E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Fundit".
3. Video është e këngës "E Fundit", por nuk këndohet nga MatoLale.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga MatoLale:


Komente 0