Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Guri I Rende Ne Vend Te Vet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  32

Si zogjt e korbit u ndame
morem boten ane e mbane
greqine edhe kanadane
italin dhe gjithe dynjane

aman aman moj shqiperi
ka dy pleq ne cdo shtepi
luten nenat ne avlli
kthehuni oh femijt e mi

ah moj gjermani e shkrete
me more gjith ato vjete
ne shqiperi do vij per jete
se ketu o moj me ka lezete

aman aman moj shqiperi
ka dy pleq ne cdo shtepi
luten nenat ne avlli
kthehuni oh femijt e mi

jemi ilir dhe ariane
pse ta harrojme vatane
te zotet por per te tjeret
mbetem dere me dere

aman aman moj shqiperi
ka dy pleq ne cdo shtepi
luten nenat ne avlli
kthehuni oh femijt e mi

zemra ime po ju flete
dhe kenga ma ben te lehte
te ju coj nje amanete
GURI I RENDE MOJ NE VEND TE VETE.


Maya Alickaj - Guri I Rende Ne Vend Te Vet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Guri I Rende Ne Vend Te Vet".
3. Video është e këngës "Guri I Rende Ne Vend Te Vet", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 0