Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Baba Me Zemer Te Madhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

baba me zemer te madhe
plakur, thinjur ne per halle
rrudha jote per mbi balle nga shqetesimi ime i pare

baba per ty si per nenen me gjithe shpirt do kendoj kengen, te kemi driten e yllit, ti na ke driten e syrit, o te kemi driten e yllit, ti na ke driten e syrit.

(refreni)
baba ,e zemer te madhe, plakur thinjur ne per halle, rrudha jote per mbi balle, nga shqetsimi ime i pare(x2)

e mo nene kur jam semure, por ti su merzite kurre, qendrove si lis ne kembe, fjal e ngrohte e hije rende.

(refreni)

dashurine qe ke per mbrenda, nuk e thua dot si nena, lum ai qe ka baba, mjere ai qe nuk e ka, e po lume ai qe ka baba, mjere ai qe nuk e ka.

(refreni).


Maya Alickaj - Baba Me Zemer Te Madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baba Me Zemer Te Madhe".
3. Video është e këngës "Baba Me Zemer Te Madhe", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 0