Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Me Ka Marre Malli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  16

E me ty bashkë që çilimi,
ti me mua e unë me ty.
U rritëm në dashuri
bota na kishte zili.

ref.
Pritë e pritë më ka marrë malli,
pritë e pritë e m'u dogj xhani.
Mos dëgjo se c'thone bota,
qe kur linda jam e jotja

Ktheve krahet e m'u largove.
fjalete e botes degjove.
Fjale-fjalke behet belaja,
per mua u prish dynjaja.

ref.
Prit e prit me ka marre malli,
prit e prit e m'u dogj xhani.
Mos degjo se ç'thonë bota
që kur linda jam e jotja

Buza qesh e syri qan
zemra bën durim e mban.
E Shpirti im të keqen unë,
s'më qepet syri me gjumë...

ref.
Pritë e pritë më ka marrë malli.
Pritë e pritë e m'u dogj xhani.
Mos dëgjo se ç'thonë bota
që kur linda jam e jotja.


Ky tekst u dërgua nga Kejda Vlora

Maya Alickaj - Me Ka Marre Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ka Marre Malli".
3. Video është e këngës "Me Ka Marre Malli", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 1