Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj & Petrit Lulo - O Ne Majo O Ne Dhjetor  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  38

Këngë e albumit:

"24 Karat"

Komente

2 🔥

Më Shumë Nga

Petrit Lulo

12/07/2012

2012-07-12T18:50:42+00:00O moj Vajza lojzonjare
Je si Hëna gënjeshtare
Sta fiksoj fytyrën dot(2x
Ne te rrallë ti del e plotë(2x

O se kështu me bëri nëna
E që te dalë ashtu si Hëna
E krejt e plotë dhe e pafaj 2x
Vetem ne dhjetor e Maj 2x

Moj Hëna qe del ne Vlorë 2x
Aman më bëre një dorë
Prit e mos u bëj një dorë
O në Maj O në Dhjetor 2x

E nuk e di varfëri
kush është Hëna kush je ti
Se kur dilni tokë te dyja
Habiten gjithë djemuria

E më mirë hënë dy herë ne vit
Te gjthë botën llamburit
Se flakëkashtë e do ti 2x
Asnjeri nuk ti hedhë sytë 2x

Moj Hëna qe del ne Vlorë
Aman me bëre një dorë 2x
Prit e mos u bëj një dorë
O në Maj O në Dhjetor 2x


Ky tekst u dërgua nga Andi   andiso
Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet