Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Bjeri Gajdes Gajdexhi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"Djale Shqiptar"

Komente

Asnjë Koment

03/03/2011

2011-03-03T15:01:08+00:00Nuk ka dasem o pa dasmore
Nuk ka valle o pa valltare
Dhe ne vdeksha ju vallezoni
Me kenge ne goje e valle lart

Ref (x2)
Bjeri gajdes gajdexhi
Bjeri o te lumte dora
Gajdexhi o djal i ri
Bjeri beja fora

Sot ka feste vendlindja jone
Gjithe rinia zemrat na i ngren
Sot ka feste gjithe arberia
Thelle ne shpirt vlon dashuria

Ref (x2)
Bjeri gajdes gajdexhi
Bjeri o te lumte dora
Gajdexhi o djal i ri
Bjeri beja fora.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet