Më mbaj mend (për 1 muaj)


Maya Alickaj - Kolazh Këngësh Popullore Qytetare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Këngësh Popullore Qytetare".
3. Video është e këngës "Kolazh Këngësh Popullore Qytetare", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Maya Alickaj - Kolazh Këngësh Popullore Qytetare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  14

Komente

Asnjë Koment

30/01/2013

2013-01-30T21:31:40+00:00Cobankat o qe shkojne zallit
O moj çobankat e
Shkojn e vijn o per djemt e malit
O moj çobankat e

O i ri ri ri per djemt e malit e
Djemt o moj me yll te kuq mes ballit e
O moj çobankat e
O moj te mirat e

Tire trash e mos e tir holle
Dhe moj mos e tir holle
Per dit qe o flen ne debore
Dhe moj flen ne debore

O i ri ri ri per djemt e malit e
Djemt o moj me yll te kuq mes ballit e
O moj çobankat e
O moj te mirat e

...

E beje dru o moj
O ne percellime
E leshraverdha
Hajde moj trendeline x2

E iken shoqet
Qyqe dhe moj s'te prine
O leshraverdha
Hajde moj trendeline x2

E shkarko drut e
Hajde moj lidh shamine
O leshraverdha
Hajde moj trendeline x2

...

Hajde merre furken
Edhe dil pas darke
Ti moj dardha
Dardha moj rrubullake x2

Epo ç'eshte ky djale
Djale moj me mustaqe
Ti moj dardha
Dardha moj rrumbullake x2

...

As e vogel moj as e madhe
Qenke çupke moj namuzqare
O sa te deshta dhe te dua
Moj e mire moj e mira x2

Kur me shkon neper sokak
E vogela
Seç me fut moj ne merak
E bukura
Epo une moj s'te ze dot
Moj kolonjare moj sa te rritesh
Moj e mire moj e mira x2

Je e bukur moj porsi gonxhe
Trimereshe moj dhe puntore
O do te marr une ty per nuse
Moj e mire moj e mira x2

Kur me shkon neper sokak
E vogela
Seç me fut moj ne merak
E bukura
Epo une moj s'te ze dot
Moj kolonjare moj sa te rritesh
Moj e mire moj e mira x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë